Desiaty mesiac: Trochu stagnácie, no ideme ďalej

Ďalší mesiac je za nami, a tak som tu znova s mojim mesačným reportom. September ma nepotešil až tak ako august, no projekt pomaly a skromne pokračuje ďalej. Návštevnosť ďalej rastie, no konverzie až tak nie, čo je dané aj tým, že množstvo návštevnosti je na články, ktoré nemajú nákupný zámer.

Príjmy

V septembri som sa znovu dostal cez 100 euro (Amazon + Adsense), čo je celkom dobrá správa, no čakal som, že oproti minulému mesiacu ďalej porastiem, čo sa nestalo, čiže trochu aj sklamanie.

amazon-prijmy-sep-2016

Koncom mesiaca som konečne nahodil Adsense, a za 12 dní mi zarobil asi 13,50 euro, s čím veru nepohrdnem a na stránke ho už asi nechám natrvalo. 🙂

adsense-sep-2016

Zlá správa je, že môj konverzný pomer sa znížil z c10% na 6%. Počet preklikov na Amazon sa mi podarilo zvýšiť zo 444 v auguste na 652 minulý mesiac, zhruba v rovnakom pomere ako rástla návštevnosť. Počet predajov zostal ale zhruba rovnaký.

konverzie-sep-2016

V tejto chvíli mi menej ako 10% návštevníkov klikne na Amazon link, čo je stále ďaleko od toho, čo som videl na iných Amazon affiliate stránkach, takže mám čo robiť.

Obsah

6 nových článkov pribudlo tento mesiac, z čoho som si 3 zaplatil sám a 3 mi ponúkli iní blogeri výmenou za link na ich stránku. Celkovo mám tak na stránke 54 článkov.

Okrem toho som zmenil svoju wordpress tému, keď som sa prešiel z tejto témy od MyThemeShopu (Newspaper) na túto (PointPro). Hlavný dôvod bol ten, že PointPro je lepšie prispôsobená pre Adsense, čo chcem využiť do budúcna.

Tiež som si nechal spraviť nové logo na fiverri, lebo to predchádzajúce sa mi jednoducho nehodilo do novej témy. Možno zbytočný náklad, no ja si celkom potrpím na vizuálnu stránku svojho blogu. 🙂

Návštevnosť

Ako som spomínal už vyššie, návštevnosť mi ďalej rastie, a už som sa dostal cez 7000 unikátov mesačne (presne 7075, čo je 36% rast oproti augustu) a počet pageviews mám takmer 10000. Na grafe dole vidieť ako pomaly, ale isto rastie návštevnosť od začiatku júla.

navstevnost-jul-sep-2016

Koncom mesiaca som už mal aj niekoľko dní, keď mi chodilo na stránku viac ako 250 ľudí denne.

Nové Amazon affiliate stránky

Väčšinu svojho času som aj tento mesiac venoval svojim ďalším Amazon affiliate stránkam. Myslím, že nakoniec sa mi ich podarí do konca roka urobiť viac ako som plánoval.

V tejto chvíli sú 4 vrátane tejto case study, a pracujem na ďalších 4, ktoré dúfam stihnem spraviť do začiatku vianočnej sezóny aj s nejakým základným linkbuildingom. Tešte sa na veľký update v januári.

Ako sa mi darilo v septembri

Náklady za september 2016

  • Články: 37,50 dolárov (33,40 euro)
  • Logo: 15 dolárov (13,30 euro)

Náklady za sepember 2016 celkom: 46,70 euro

Výnosy za september 2016

  • Amazon affiliate: 84,12 libier (97 euro)
  • Adsense: 13,50 euro

Výnosy za september 2016 celkom: 110,50 euro

Ak chcete vedieť, ako som postupoval v tejto case study kliknite sem.

Leave a Reply