Ako som sa rozhodol dať výpoveď v práci

Takže dnes len krátko. Nemám žiadne veľké novinky ohľadom mojich webov. Október bol porovnateľný so septembrom, no už sa všetko a všetci pripravujú na november a december, ktoré budú dúfam brutálne.

Viem, že prvýkrát prekročím 3000 euro hranicu mesačných príjmov, a dúfam, že snáď aj viac. Úspech by bol 5000 euro výnosov v decembri, čo je stále pod mojim novoročným cieľom, ktorý som si dal pre 2017, no chcem byť realistický.

Najväčšia novinka je, že som sa včera rozhodol dať výpoveď v práci.

Už veľmi dlho som o tom rozmýšľal, a pôvodný plán bol počkať na to ako dopadnú Vianoce. No aj keď to nebolo jednoduché rozhodnutie, už sa mi ďalej nechcelo čakať.

Môj pracovný štýl posledných 18 mesiacov bol dosť drsný. 9-10 hodín v mojom full time jobe, a potom 3-4 hodiny práce na mojich webových projektoch denne. Okrem toho víkendy. To znamená 80-90 hodín práce každý týždeň.

Napriek tomu som to celkom v pohode zvládal, no cítil som, že ani jednu vec nerobím naplno. Ani full time job, ani affil. Chcel som sa rozhodnúť pre jednu vec, a vyhral affil. Po takmer 2 rokoch už viem, že ma to dokáže uživiť a okrem toho ma to veľmi baví. Čo viac chcieť.

Mám úspory na 10-12 mesiacov a okrem toho existujúci príjem z webov, takže verím, že prežijem aj prípadné turbulencie v affile. Tento mesiac som ešte vo výpovednej dobe, no od decembra začínam naplno v affile.

Inak, začal som dostávať dosť emailov v poslednom čase, kde sa ma ľudia pýtajú, čo treba k tomu, aby človek začal zarábať peniaze online.

Všeobecná otázka, na ktorú môžem odpovedať len všeobecne – ak chcete rozbehnúť podnikanie na internete, nejde ani tak o to poznať tie „správne“ spôsoby, ako zarobiť peniaze on-line, skôr ide o nastavenie vašej mysle.

Bez víťazného / pozitívneho myslenia sa ďaleko nedostanete.

Treba mať túžbu niečo dokázať a hlavne vedieť čo chcete dosiahnuť. Je to finančná sloboda? Alebo je jednoducho mať viac času na trávenie s rodinou? Možno nechcete byť veľmi bohatý; stačí len získať trochu dodatočného príjmu na lepšie zabezpečenie vašej rodiny. Možno nenávidíte svoju prácu a svojho šéfa a jedného dňa nechcete pracovať pre niekoho cudzieho a byť svojim vlastným bossom. Takže si ujasnite, čo chcete nakoniec dosiahnuť a použite to ako svoj hnací motor.

Veľa ľudí, ktorí sa prvýkrát pokúsia zarobiť peniaze online, veria, že to dokážu rýchlo a ľahko. Myslia si, že to môžu dokázať v priebehu niekoľkých dní / niekoľkých týždňov. A ak sa to hneď nepodarí, začnú pochybovať o tom, čo robia a vzdávajú sa. Bohužiaľ väčšinou dôvodom zlyhania je jednoducho nedostatok trpezlivosti. Postupné získavanie know-how a jeho následné testovanie v praxi je nevyhnutnosťou toho ako zarobiť peniaze online. To všetko si vyžaduje čas a trpezlivosť, bez ktorej úspech nepríde. Buďte trpezliví v tom, čomu veríte, a vaše úsilie bude odmenené.

A samozrejme, musíte byť schopní a ochotní makať. Každý deň. Vaša myseľ sama o sebe nemôže vyhrať bitku. Musíte byť ochotní vynaložiť čo najväčšie úsilie, aby ste dosiahli úspech a prinútiť sa k tomu, že budete všetko robiť dôsledne a pravidelne, pretože len keď makáte, môžete dosiahnuť výsledky.

Pasívny príjem neexistuje (teda ak nerátam kryptomeny 🙂 ). Takže bojujte.

7 komentárov

  1. Erik Gyepes 2. novembra 2017
  2. Andrej 2. novembra 2017
  3. Jaro 25. januára 2018
  4. Tomas 13. februára 2018
  5. Vladimír Juroško 15. apríla 2018
  6. Hana 27. mája 2018
  7. Miro 8. júla 2018

Leave a Reply