Nástroje, ktoré používam na svoje internetové podnikanie

V poslednom čase dostávam dosť veľa otázok ohľadom rôznych SEO nástrojov, ktoré používam pri budovaní svojho affil biznisu. Tak som sa rozhodol urobiť taký menší zoznam, ktorý dúfam pomôže každému, kto začína s online podnikaním.

Väčšina z vecí uvedených v tomto článku sú zadarmo, no spomínam tu aj nejaké platené nástroje.

Hosting

Tento môj slovenský blog je umiestnený na serveroch Websupportu. Som s nimi spokojný, aj keď som počul o tom, že niektorí ľudia s nimi majú/mali v minulosti nejaké problémy.

Pre moje anglické blogy, používam TSOhost. Cena/výkon a tiež ich support ma presvedčili, že sú lepšia alternatíva ako GoDaddy a spol. Okrem toho majú svoje servery priamo v UK čo je dobré pre SEO.

E-mail marketing

Začať si vytvárať emailový list tak skoro ako sa dá je mantra všetkých dobrých affilákov. Pre e-mailový marketing v tejto chvíli používam MailChimp (možno ste si asi všimli, ak ste na mojom emailovom liste 🙂 ). Je zadarmo do 2000 predplatiteľov, čo mi (nanešťastie) ešte stále postačuje.

Mimochodom, prihláste sa do môjho newslettera, ak chcete dostávať novinky o mojom affil podnikaní:

Webová analytika

Moje odporúčanie je vždy, keď spúšťate novú stránku, nainštalovať si Google Analytics, aj keď ich nechcete používať na dennej báze. Je dôležité ich mať, napríklad ak chcete predať svoj web v budúcnosti.

Okrem Google Analytics som kedysi dávnejšie používal Clicky, ktoré majú ďaleko jednoduchší dizajn a príjemnejší UX. Treba za ne však platiť.

WordPress šablóny

Moje affiliate weby sú navrhnuté s rôznymi šablónami z MyThemeShop. Možem ich len odporúčať – čo sa týka pomeru cena/výkon, nenašiel som zatiaľ nikoho lepšieho. Ich support fórum je tiež skvelé, čo je nesmierne dôležité, lebo nepoznám šablónu, ktorá by 100% sadla vo všetkom.

Najviac inak používam ich šablóny PointPro, Authority a SteadyIncome.

Grafické programy

Jednou z mojich zručností, na ktorú som pyšný je, že si dokážem dosť vecí, ako sú jednoduché logá alebo grafiku k článkom, spraviť aj sám.

Ako hlavné nástroje pri tom používam Gimp (hlavne logá) a Canvu (najmä na grafiku ku článkom), ktoré sú zadarmo.

To, čo neviem spraviť sám si objednávam cez fiverr. Napríklad tohto dizajnéra používam dosť často.

Články

Pre získanie obsahu na moje blogy používam rôzne zdroje.

Dobrí autori z iWriteru vám môžu produkovať vysoko kvalitné články v AJ za relatívne nízke ceny. Musíte im ale dať správne inštrukcie. Ja oslovujem kvalitných autorov napriamo, a snažím sa vždy zohnať ľudí, čo majú Elite Plus level, no sú ochotní robiť za Elite fees.

Tiež som používal Textbroker, ktorý je trochu drahší, ale dostanete o malý kúsok vyššiu kvalitu.

Linkbuilding

Som veľkým zástancom pravidla, že čím ťažšie je odkaz získať, tým bude silnejší a lepší pre môj web.

Najviac linkbuidngu robím cez email outreach a networking s inými blogermi.

Používam jednoducho Gmail a excel spreadsheet s kontaktmi. Na hľadanie webov v mojej niche, ktoré napríklad akceptujú guest posty používam SEO PowerSuite and ich Link Assistant (platené, kúpil som vo vianočnej zľave -75%).

Pár linkov som si v minulosti kúpil aj cez fiverr ale prestal som s tým, a neodporúčam to.

Prieskum kľúčových slov

Väčšinu prieskumu robím cez Google keyword planner (zadarmo).

Okrem toho často používam KWfinderKeyword Tool, kde je vždy pár vyhľadávaní zadarmo. Okrem toho sa prieskum robiť aj cez SemrushAhrefs, kde sa môžete pozrieť na aké KS rankujú stránky podobné vašej.

KWfinder je asi najlacnejší nástroj zo všetkých spomínaných a sám ho mám aj predplatený (Black Friday discount fakt bodol). Ostatné som vyskúšal cez free trials.

Sledovanie spätných odkazov

Na sledovanie aké linky má vytvorené konkurencia používam Ahrefs (platená služba, mám tam free account a skúsil som aj nejaké trials) alebo OpenLinkProfiler (zadarmo).

SERP tracker

Existuje mnoho rôznych nástrojov pre sledovanie poradia v SERP, ale ja používam v súčasnosti SERPLab, ktorý je zadarmo a má všetky funkcionality, ktoré potrebujem.

Vzdelávanie

Nekupujem si žiadne drahé kurzy. Jednoducho len sledujem čo sa deje v affiliate svete doma a vo svete. Toto sú moje obľúbené zahraničné blogy (veľa z nich má aj Facebook groups, kam sa oplatí prihlásiť):

Takže toto bol zoznam najdôležitejších nástrojov, ktoré používam na svoje internetové podnikanie v tejto chvíli. Ak máte nejaké otázky alebo tip na nejaký iný dobrý nástroj, napíšte do komentárov.

12 komentárov

 1. Andrej 1. februára 2017
  • Adam Bán 1. februára 2017
   • Andrej 1. februára 2017
 2. Martin 3. februára 2017
  • Adam Bán 4. februára 2017
 3. Juraj 4. februára 2017
  • Adam Bán 4. februára 2017
 4. Jardo 23. februára 2017
  • Adam Bán 23. februára 2017
   • Jardo 27. februára 2017
    • Adam Bán 27. februára 2017
 5. Wolferine 11. júna 2017

Leave a Reply