Deviaty mesiac: Ďalej rastieme a nové affiliate weby

Máme tu znovu koniec mesiaca, takže je tu opäť rekapitulácia, kam som sa pohol v mojom projekte za posledných 31 dní. Môžem povedať, že návštevnosť ďalej krásne rastie (a to aj s minimom nového obsahu) a príjmy za august tiež vzrástli.

Deje sa to napriek tomu, že webu som sa minulý mesiac venoval len asi 4 hodiny (to je celkový čas za celý mesiac!), čiže možno to už začať považovať trochu aj za pasívny príjem. 🙂

Príjmy

Začnime teda hneď s príjmami za august. Dostal som sa na 119 libier (konečne nad 100 libier!), čo pri súčasnom EUR/GBP kurze predstavuje asi 142 euro.

Ešte pred pol rokom to mohlo byť aj viac, no čo narobíte, keď libra oslabila za posledných pár mesiacov z 1,40 na 1,19 euro za libru. Toto je inak jedno z rizík, ak máte príjmy mimo Slovenska, a kurz sa obráti proti vám.

Amazon prijmy august

S konverzným pomerom okolo 10% som tiež celkom spokojný, aj keď oproti minulému mesiacu sa príliš nezmenil.

Amazon koverzie august

Stratégia pridávania mixu informačných článkov a recenzií funguje, takže s ďalším rastom návštevnosti, ktorý logicky príde s novým obsahom, by mali naďalej rásť aj moje príjmy.

Jednu vec, ktorú som pred pár mesiacmi testoval a nakoniec kvôli nízkej návštevnosti odložil bol Adsense. Myslím, že s návštevnosťou, ktorú mám v tejto chvíli by som mohol skúsiť znova nahodiť pár Adsense blokov na stránku.

Obsah

Čo sa týka nového obsahu, bol to taký priemerný mesiac. S 5 novými článkami som sa dostal na celkovo 48 publikovaných článkov. Z tých 5 článkov bola jedna veľká recenzia, s viac ako 2000 slovami, takže aj Google môže byť spokojný. 🙂

Okrem toho som akceptoval ďalší guest post, takže aj nejaký obsah zadarmo som získal (teda výmenou za link samozrejme, keďže nič nie je na svete zadarmo).

Inak, každý článok mi trvá nahodiť do wordpresu asi 30-35 minút, k tomu pripočítajte ďalších 15 minút na jeho objednanie na iWriteri, a dostanete sa k mojim 4 hodinám práce na tomto webe v auguste.

Návštevnosť

V auguste som dosiahol nový rekord v návštevnosti, ktorá narástla na 5219 unikátov, čo predstavuje až 36% rast oproti júlu. Všetko je to SEO traffic, malé množstvo ľudí prichádza z faceboku a ostatných sociálnych sietí.

Nové affiliate weby, ktoré budujem

Musím sa priznať, že keď som v novembri minulého roku rozbiehal tento projekt, mal som viac oblastí, o ktorých som premýšľal.

Okrem tejto niche (Food & Drinks), ktorej sa venujem v tejto case study, som rozbehol ešte jeden podobný web (podobným myslím to, že tiež monetizovaný cez Amazon) v Health niche, ktorý som robil paralelne.

Všetky postupy a techniky sú rovnaké, takže ste o nič neprišli.

No a minulý mesiac som začal budovať ďalšie 2 veľmi podobné Amazon affiliate weby v ďalších niches. Jedna je v Beauty niche a jedna v Home & Garden.

Chcem skúsiť ako dobre sa tento model dá škálovať len s jedným človekom a pár freelancermi, ktorí píšu články. Niekedy koncom roka sa tomu povenujem viac v článku a ukážem ako sa darí celému môjmu portfóliu affiliate webov.

Ako sa mi darilo v auguste

Náklady za august 2016

  • Články: 90 dolárov (80,80 euro)

Náklady za august 2016 celkom: 80,80 euro

Výnosy za august 2016

  • Amazon affiliate: 119,28 libier (142 euro)

Výnosy za august 2016 celkom: 142 euro

Ak chcete vedieť, ako som postupoval v tejto case study kliknite sem.

Leave a Reply